Polipropilen Spunbonded Nonwoven Kumaşın Özellikleri ve Avantajları
May 07, 2018

Spunbond üretim süreci ve kimyasal lif eğirme arasındaki en büyük fark hava çekişinin ve doğrudan ağ oluşumunun kullanılmasıdır, böylece spunbondun hazırlanması teknolojinin çekirdeğini oluşturur. Önceki taslak mekanik çizimdir, fiber monofilaman daha kabadır ve ağ tekdüze değildir. Şu anda, dünya çapında spunbonded üretim ekipmanında hava akışı çekim teknolojisi benimsenmiştir. Boru biçimli çekim, geniş yarık çizim, dar dikişler vb. Gibi farklı hava akışı çekim yöntemleri nedeniyle üç farklı eğrilerek bağlanmış üretim hattı vardır.

Eğrilerek bağlanmış dokunmamış kumaş teknolojisi, üretim hattının kapasitesini arttırmak ve kumaşın mukavemetini, yumuşaklığını, düzgünlüğünü, rahatlığını ve higroskopisitesini geliştirmek için, tekdüzelik, örtü ve kaba dokunmamış kumaş hissi problemlerini çözmek olmuştur. eğrilerek bağlanmış dokunmamış kumaş.

İnce bükülmüş, eğrilerek bağlanmış dokunmamış kumaşlar, eğrilerek bağlanmış dokunmamış kumaşların yumuşaklığını ve rahatlığını doğrudan iyileştirebilir. Bununla birlikte, spunbond bağlanmış dokumasız kumaşın birim alanı içindeki lifli köklerin sayısındaki artış, elyaf ile fiber arasındaki "bağlanma noktasının" artması ve eğrilmede, spunbondun ince fragmantasyonu, teknik bir darboğaza sahiptir. Ürün daha düzgün hale gelecek ve kapsama oranı artacaktır.

İlgili haberler