Dokunmamış kumaş ve iplikle bağlı kumaş arasındaki ilişki
May 03, 2018

Eğrilerek bağlanmış kumaş, dokunmamış kumaşa bağlıdır. Dokuma olmayan kumaşların üretimi için birçok üretim süreci vardır, bunlar arasında spunbond dokuma olmayan üretim süreçlerinden biridir.

(spunbonded, eriyik üflemeli, sıcak haddeleme, Spunlaced, çoğu piyasada spunbonded nonwovenlar dahil).

Malzemelere göre, dokunmamış kumaşlar polyester, polipropilen, naylon, spandeks, akrilik ve benzerleridir. Farklı malzemeler, farklı dokuma olmayan kumaşlara sahip olacaktır. Eğrilerek bağlanmış kumaşlar, genellikle polyester iplikle bağlı ve polipropilen eğirilerek bağlanır. Bu iki kumaş türünün stilleri çok yakındır ve yüksek sıcaklık testi ile tanımlanabilir.

Dokunmamış kumaş, dokumasız bir kumaştır. Yüksek polimer yongaları, kısa lifler veya filamentin hava akışı veya mekanik ağ üzerinden doğrudan kullanılmasıyla, daha sonra spunlick, iğne veya sıcak haddeleme ile oluşturulmuş dokunmamış bir kumaştır. Yumuşak, nefes alabilen ve düz bir yapıya sahip yeni bir elyaf. Fiber, güçlü, dayanıklı, ipeksi ve yumuşak üretmemesi avantajına sahiptir. Ayrıca bir çeşit takviyeli malzeme ve pamuk hissi var. Pamuklu kumaş ile karşılaştırıldığında, dokuma olmayan torbaların oluşturulması kolaydır ve daha ucuzdur.


İlgili Sanayi Bilgi